Výkup nemovitostí

Výkup bytů, domů, pozemků rychle a profesionálně. Vyplacení peněz do 3 dnů. Vyřešíme vaši exekuci, dluhy, privatizaci bytu.

Výkup bytů


Vlastníte byt a chcete jej rychle prodat? Jste ve finanční tísni a potřebujete splatit dluh? Byla na váš byt uvalena exekuce?

 

Výkup družstevního bytu i bytu v osobním vlastnictvíKOVA Reality vám nabízí

 • Vykoupíme váš byt v Praze i po celé České republice.
 • Kompletní právní servis pro bezproblémový prodej bytu.
 • Peníze za byt vám vyplatíme do 3 dnů od vyřízení všech právních náležitostí.
 • Potřebujete zálohu? Žádný problém. Ihned vám za byt vyplatíme zálohu až 2 500 000 Kč.


Jak výkup bytů probíhá?

 1. Pokud chcete prodat byt v osobním vlastnictví nebo družstevní byt, ozvěte se nám prostřednictvím formuláře nebo přes jiný kontakt.
 2. Ihned vás bude kontaktovat náš makléř a domluví podrobnosti výkupu bytu.
 3. V závislosti na vašich časových možnostech následuje prohlídka vykupovaného bytu naším realitním makléřem a nezávislým odhadcem.
 4. Na základě odhadu pro vás vypracujeme nejlepší možné řešení výkupu vašeho bytu.
 5. Vyřídíme veškeré nutné podklady, daňové přiznání, smlouvy a komunikaci s úřady.
 6. V případě potřeby vám za byt ihned vyplatíme zálohu až do výše 2 500 000 Kč. Splatíme vaše pohledávky u kterékoli bankovní i nebankovní instituce.
 7. Budete-li potřebovat, odkoupený byt vám za výhodných podmínek pronajmeme.

Jaké dokumenty budete při výkupu bytu potřebovat?

 • Výpis z katastru nemovitostí (v případě bytové jednotky výpis k bytu i k celému domu) a snímek z katastrální mapy
 • Plánek bytu
 • Nabývací tituly, tj. dokumenty, na jejichž základě došlo ke vzniku vlastnického práva:
  • Kupní smlouva
  • Smlouva o převodu vlastnictví bytové jednotky
  • Smlouva o převodu jednotek bytových družstev
  • Darovací smlouva
  • Usnesení soudu o dědictví
 • Dokumenty, vztahující se k případům, kdy je u bytu nějak omezeno vlastnické právo – exekuce, zástavní smlouva, věcné břemeno

Výkup bytů – časté otázky a odpovědi

Prodáváme byt, ve kterém žijeme 3 roky. Byt jsme ovšem teprve před několika měsíci odkoupili do osobního vlastnictví. Jak vysokou daň z prodeje nemovitosti zaplatíme a jak dlouho musíme byt vlastnit, abychom měli nižší daň?

Dle ustanovení § 4 odst. 1 písm. a) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů jsou od daně z příjmů fyzických osob osvobozeny příjmy z prodeje rodinného domu, bytu, včetně podílu na společných částech domu nebo spoluvlastnického podílu, pokud v něm prodávající měl své bydliště nejméně po dobu 2 let bezprostředně před prodejem. Nemusíte tedy byt vlastnit určitý počet let nebo měsíců, ale je nutné, abyste jej pro své bydlení alespoň 2 roky užívali a mohli to doložit např. výpisem z evidence obyvatel.

 

Co je to daň z převodu nemovitosti?

Daň z převodu nemovitosti se dle zákona platí „z úplatného převodu nebo přechodu vlastnictví k nemovitostem“, jinak řečeno jsou to ty případy, kdy se nemovitost prodává nebo dochází ke změně jejího vlastnictví. Daň z převodu se nevztahuje na situace, kdy například zdědíte byt, nebo vám byt někdo daruje, zde pak hrají roli dědická a darovací daň.

Pozor také na záměnu daně z převodu nemovitosti a daně z nemovitosti – to je daň, kterou po zisku nemovitosti platíte každoročně.

 

Lze prodat byt, na kterém je zástavní právo ve prospěch banky?

Pokud byl na koupi bytu využit hypoteční úvěr, je na listu vlastnictví zapsáno zástavní právo ve prospěch banky. Před samotným prodejem by měl proto prodávající informovat banku a projednat s ní převedení úvěru na jinou fyzickou osobu nebo možnost předčasného splacení úvěru. V případě výkupu bytu tyto kroky zajístí realitní kancelář.

 

Proč zvolit společnost KOVA Reality s.r.o.?

Realitní kancelář KOVA funguje na trhu s nemovitostmi více než 20 let. Za tuto dobu pomohla mnoha klientům v jejich nelehké životní situaci. Orientujeme se na obchod s realitami v rámci celé České republiky, s důrazem na Hlavní město Prahu. Specialitou KOVA Reality je prodej nemovitostí v Praze 5 a okolí. Náplní naší práce je zejména výkup a prodej bytů, rodinných domů, pozemků pro bytovou výstavbu i komerční účely a v neposlední řadě prodej a pronájem nebytových prostor.


 

             VÝKUP BYTŮ               VÝKUP POZEMKŮ               VÝKUP DOMŮ