Nabídnout nemovitost online Nabídnout nemovitost online

Jak prodat nemovitost v insolvenci bez ztráty střechy nad hlavou

Zadlužené nemovitosti: exekuce

Jste v insolvenčním řízení a prodávají váš dům nebo byt? Nemáte náhradní bydlení? I tato situace má své řešení, poradíme vám, jak na to.


Hned v úvodu si ujasníme, že během insolvenčního řízení nemáte právo nakládat se svým majetkem. Nemovitost tedy neprodáváte vy, ale insolvenční správce. To však nemusí být překážkou, vše je o vyjednávání.

Můžete využít nabídky některé z realitních kanceláří, které se zabývají výkupem nemovitostí s možností pronájmu. Tuto službu také nabízíme a rádi vám pomůžeme. Domluvíme se s insolvenčním správcem na odkupu nemovitosti a necháme vás v ní bydlet v pronájmu.

Sice vám už dům nebo byt nebude patřit, ale nemusíte se nikam stěhovat a měnit doklady. Navíc nic není ztraceno. Když se vám bude zase dařit, můžete si vy, nebo někdo blízký, svou nemovitost zpátky koupit a stát se znovu jejím majitelem. Na všem se dá domluvit.

Výhody pro vás

 • Nemusíte hledat nové bydlení.
 • Odpadají vám starosti se stěhováním.
 • Zůstáváte tam, kde jste zvyklí.
 • Neměníte doklady kvůli nové adrese.
 • Nemovitost si můžete znovu koupit.

Jste v insolvenci a prodávají vaši nemovitost? Chcete v ní zůstat?

Obraťte se na nás, spojíme se s insolvenčním správcem a o všechno se postaráme. Realitní a právní servis zdarma.

Zjistit více

Jak postupovat

 1. Informujte insolvenčního správce a věřitele, že máme o odkup nemovitosti zájem. Nemusíte mít obavy z jeho odmítnutí, pro něj není podstatné, komu nemovitost prodá.
 2. Na základě kontaktu, který nám předáte, se s insolvenčním správcem spojíme a domluvíme podmínky prodeje.
 3. Ještě, než se staneme vlastníky, dohodneme s vámi podmínky pronájmu a uzavřeme budoucí nájemní smlouvu.
 4. Další variantou je, že se domluvíme, jak dlouho můžete zůstat, než si najdete jiné bydlení, pokud nemáte o dlouhodobý nájem zájem.
 5. V případě shody dojde k realizaci prodeje nemovitosti.
 6. Když se vaše finanční situace v budoucnu zlepší, máte možnost si svůj dům nebo byt odkoupit zpátky. Cenu odkupu domluvíme také předem, abyste věděli, na čem jste.

Štítky

Je výhodnější exekuce, nebo insolvence?

Je výhodnější exekuce, nebo insolvence?

Exekuce a insolvence

Jste v tíživé situaci, protože se vám nahromadily dluhy a nezvládáte je splácet? Zvažujete osobní bankrot, ale nevíte, jestli se vám vyplatí? Usnadníme vám rozhodování. Porovnali jsme pro vás oddlužení s exekucí. A z různých hledisek.

Přečíst článek