Nabídnout nemovitost online Nabídnout nemovitost online

Jak na prodej nemovitosti v exekuci

Zadlužené nemovitosti: exekuce

Máte velké dluhy, které nezvládáte splácet a hrozí vám exekuce? Nebo už dokonce byla zahájena? Poradíme vám, jak v obou případech postupovat.


Přímý prodej nemovitosti před exekucí

Nečekejte, až se vaši věřitelé obrátí na exekutora, který od příslušného soudu získá pověření a nařízení exekuce. Sice je tu možnost dohody na splácení dluhu, ale pokud to nebudete zvládat, riskujete, že bude vystaven exekuční příkaz k prodeji nemovitosti. Zatím to máte pořád ještě plně ve svých rukou, tak se do toho pusťte.

Prodat sami můžete až do zahájení dražby

I když už byla exekuce zahájena, stále ještě můžete svůj dům nebo byt prodat, a to až do zahájení dražby. Na tu opravdu nečekejte. V dražbě začíná vyvolávací cena většinou jen na 2/3 odhadní ceny. Takže prodat vlastní cestou, dokud to jde, je pro vás jednoznačně výhodnější.

Postup prodeje nemovitosti v exekuci mimo dražbu

  1. Snažte se sehnat kupce nebo se obraťte na realitní kancelář.
  2. Když se vám to podaří, kontaktujte exekutora a informujte ho o situaci.
  3. Kupující uhradí celou částku ze svých zdrojů nebo si vyřídí tzv. předhypoteční úvěr.
  4. Poté, co exekutor získá peníze za prodej, ukončí exekuci.

Chcete rychle prodat nemovitost v exekuci a získat co nejvíc?

Všechno zařídíme. Domluvíme se na postupu s exekutorem. Právní a realitní servis máte s námi zdarma.

Získat cenovou nabídku

Úskalí prodeje nemovitostí v exekucí

Prodej nemovitosti, na kterou byla uvalena exekuce, s sebou přináší několik komplikací, ale nemusíte se obávat, dají se zvládnout, jen je dobré o nich vědět a připravit se na ně.

Počítejte s prodejem mírně pod cenou

Koupě nemovitosti s exekucí je ve srovnání s nezatíženou nemovitostí administrativně náročnější. Kupující bude pravděpodobně požadovat, aby to bylo zohledněno v kupní ceně. Nemusí však jít o závratné snížení ceny. Poskytnout určitou slevu se vám pořád vyplatí, než kdyby došlo k prodeji v nedobrovolné dražbě.

Nemůžete podepsat kupní smlouvu

S majetkem, na který byl vydán exekuční příkaz, nemáte právo nijak nakládat. Řešením je, že se obrátíte na specializovanou společnost, která prodej zprostředkuje. Jde o to, že nejdříve musí být exekuce uhrazena a teprve poté, co ji exekutor ukončí, je možné podepsat kupní smlouvu.

Před vyplacením exekuce musíte prokázat svou situaci

Aby se podařilo celou záležitost úspěšně dotáhnout do konce a exekuce byla vyplacena, musíte doložit několik potvrzení. Konkrétně od příslušného exekučního soudu, jestli proti vám nejsou zahájena další exekuční řízení, dále od finančního úřadu, správy sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovny.


Štítky

Jak oddlužit nemovitost

Jak oddlužit nemovitost

Exekuce a insolvence

Máte dluhy a vlastníte nemovitost, kterou byste mohli prodat? Nebo ji prodat nechcete a nevíte si rady co dělat, abyste o ni nepřišli? Poradíme vám, jak na to.

Přečíst článek